دانشگاه شهید بهشتی

دیدار دکتر صدوق با رئیس دانشگاه آخن آلمان

تاریخ انتشار: 1396/02/16 03:31 ب.ظ

 

دکتر سید حسن صدوق، سرپرست دانشگاه روز چهار­شنبه 13 اردیبهشت ماه با پروفسور شماختن برگ، رئیس دانشگاه آخن آلمان دیدار کرد. این دیدار که به همراه هیأت متشکل از تعدادی از رؤسای دانشگاه­های کشور و آقای دکتر سالارphoto_2017-05-06_16-00-31.jpgآملی، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری انجام شد، رؤسای چند دانشکده دانشگاه آخن حضور داشتند.  
در ابتدای این دیدار رئیس دانشگاه آخن ضمن خوشامدگویی به میهمانان، ابعاد مختلف فعالیت این دانشگاه را تشریح کرد. نکته قابل توجه در گزارش رئیس دانشگاه آخن این بود که با وجود رشته های پزشکی، علوم پایه، فنی-مهندسی و علوم انسانی، همکاری های پژوهشی میان رشته­ای در این دانشگاه بسیار چشمگیر است.
لازم به ذکر است، دانشگاه آخن بیش از 43 هزار دانشجو دارد که از میان آنها حدود 8 هزار دانشجوی خارجی از کشور­های چین، ژاپن و شرق دور در آن مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه آخن دارای 9 دانشکده و 144 دوره photo_2017-05-06_15-59-59.jpgکارشناسی و کارشناسی ارشد است. این دانشگاه در دوره دکتری بسیار فعال بوده و پروژه­های تحقیقاتی فراوانی را با بخش صنعت در دست اجرا دارد.
گفتنی است دانشگاه آخن یکی از بزرگترین و برترین دانشگاه­های جامع آلمان است که بیش از 50 درصد فعالیت­های آن در زمینه فنی و مهندسی است.
در ادامه این دیدار، دکتر سالار آملی گزارشی از وضعیت دانشگاه­های ایران ارائه نمود. سپس، رؤسای دانشگاه­های ایران به ترتیب به معرفی دانشگاه­های خود پرداختند. دکتر سید حسن صدوق، سرپرست دانشگاه شهید بهشتی گزارش جامعی از قابلیت­ها، توانمندی­ها و فعالیت­های مختلف علمی و پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی ارائه نمود و راه­های همکاری متقابل میان دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه آخن را مورد بررسی قرار داد. یکی از اهداف این دیدار، اجرایی و عملphoto_2017-05-06_16-00-23.jpg نمودن تفاهم نامه­هایی است که در گذشته میان دانشگاه­های ایران و آلمان منعقد شده است.
 
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,829
اخبار : دیدار دکتر صدوق با رئیس دانشگاه آخن آلمان
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی