دانشگاه شهید بهشتی

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشکده مطالعات منطقه‌ای و «بنیاد گورچاکف» روسیه

تاریخ انتشار: 1396/02/16 07:31 ق.ظ
روز 26 آوریل (ششم اردیبهشت) و در جریان سفر اعضای هیئت علمی پژوهشکده مطالعات منطقه ای به روسیه، یک یادداشت تفاهم همکاری علمی و پژوهشی میان پژوهشکده (به نیابت از دانشگاه شهید بهشتی) و «بنیاد دیپلماسی عمومی گورچاکف» روسیه در محل این بنیاد در مسکو به امضا رسید.
 
در این تفاهم نامه مواردی از قبیل تبادل تولیدات علمی و پژوهشی، تبادل مقالات جهت انتشار در مجلات تخصصی، برگزاری سمینارها و کنفرانس های مشترک و همچنین تبادلات دانشجویان و اساتید پیش بینی شده است. در جریان امضای این تفاهم نامه، دکتر داود غرایاق زندی، رئیس پژوهشکده مطالعات منطقه ای و رومان گریشنین، قائم مقام مدیریت اجرایی بنیاد گورچاکف بر ضرورت انتقال تجربیات دو طرف در حوزه های مختلف علمی و پژوهشی تأکید کردند.
 
بنیاد دیپلماسی عمومی گورچاکف به عنوان یک سازمان مردم نهاد در روسیه دارای ارتباطات گسترده ای با دانشگاه ها و همچنین محافل سیاستگذاری این کشور بوده و ضمن حمایت از طرح های پژوهشی و پروژه های علمی و تحقیقاتی، در راستای تسهیل ارتباطات بین المللی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی روسیه با همتایان خارجی خود نیز عمل می کند. از جمله نهادهای شریک این موسسه در روسیه، می توان به شورای روابط بین الملل روسیه، موسسه دولتی روابط بین الملل مسکو (مگیمو) و بنیاد «روسکی میر» اشاره کرد.

news 2- photo.jpg

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر پژوهشکده مطالعات منطقه ای
تعداد مشاهده: 2,731
اخبار : امضای تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشکده مطالعات منطقه‌ای و «بنیاد گورچاکف» روسیه
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی