دانشگاه شهید بهشتی

دیدار دکتر صدوق با خانم دکتر هویش مایر، رئیس دانشگاه فنی کلن آلمان

تاریخ انتشار: 1396/02/13 05:37 ب.ظ

 

 
دکتر سید حسن صدوق، سرپرست دانشگاه شهید بهشتی روز سه شنبه 12 اردیبهشت ماه 96 با خانم دکتر هویشمایر، رئیس دانشگاه فنی کلن در شهر کلن آلمان دیدار و در مورد همکاری­های علمی بین­المللی فیمابین دو دانشگاه  گفتگو کرد.
 
در این دیدار دکتر هومان لیاقتی، رئیس پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهیدphoto_2017-05-03_18-19-38.jpg بهشتی، مدیر امور بین الملل دانشگاه فنی کلن، رئیس پژوهشکده مدیریت منابع طبیعی و تکنولوژی در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری و خانم دهنوی، محقق و مجری برنامه مدیریت یکپارچۀ منابع آب حضور داشتند.
دکتر صدوق در این دیدار ضمن معرفی دانشگاه شهید بهشتی به توانمندیها و ظرفیتهای علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد و از عضویت دانشگاه شهید بهشتی در «شبکه مراکز مدیریت منابع طبیعی و توسعه» ابراز قدردانی نمود. در این دیدار مقرر شد، نماینده­ای از دانشگاه شهید بهشتی در جلسه سالانه آتی این شبکه در کشور اندونزی، گزارش فعالیتهای دانشگاه را ارائه نماید.
لازم به ذکر است، شبکه مراکز مدیریت منابع طبیعی و توسعه، شامل 61 دانشگاه از کشورهای مختلف جهان است که در زمینه آموزش و پژوهش در حوزه مدیریت منابع طبیعی فعالیت دارد.
خانم دکتر هویشمایر، رئیس دانشگاه فنی کلن نیز در سخنانی به معرفی تاریخچه، برنامه ها و فعالیتهای دانشگاه فنی کلن پرداخت. در این نشست ضمن تأکید بر همکاریهای دو جانبه، مقرر شد توسعه همکاریهای بین دانشگاهی به photo_2017-05-03_18-19-47.jpgسرعت آغاز و مدیریت امور بین الملل دو دانشگاه نسبت به تنظیم مراحل همکاری­های دوجانبه اقدامات و برنامه ریزی های لازم را به انجام رسانند. 
 
در ادامه این دیدار، پروفسور لارس ریبه، مدیر امور بین الملل دانشگاه فنی کلن و خانم دهنوی همکاری‌ها و تبادلات علمی تحقیقاتی میان پژوهشکده‌های مدیریت منابع طبیعی آلمان و علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی را تشریح نمودند. دکتر لیاقتی نیز گزارشی از روند این همکاری­ها ارائه نمود. بر این اساس مقرر شد تأسیس و ایجاد رشته تحصیلی «مدیریت یکپارچۀ منابع آب» وارد مراحل اجرایی شده و  طی سه ماه آینده آغاز کار این رشته نهایی شود.
 
لازم به ذکر است، دانشگاه فنی کلن دارای 25 هزار دانشجو است و در حوزه­های فنی، علوم اجتماعی، معماری، هنر، اقتصاد و مدیریت فعالیت دارد و بسیاری از پروژه­های مهم و صنعتی کشور آلمان به این دانشگاه واگذار می­شود.
لازم به یادآوری است که دولت فدرال آلمان برای گسترش روابط علمی وphoto_2017-05-03_18-19-52.jpg فرهنگی خود از دیرباز فعال بوده و برای توسعه این روابط از طریق سازمانهای تحقیقاتی خود نظیر DAAD و GFD، مؤسسه ماکس پلانک و بنیاد هومبولت درعرصه منطقه­ای و بین المللی فعالیت دارد. دانشگاه شهید بهشتی تا کنون تفاهم نامه هایی با دانشگاههای گوتینگن، کاسل و بامبرگ منعقد نموده است. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر آن است تا زمینه اجرایی تفاهم نامه های منعقد شده بین دانشگاههای ایران و آلمان را در جهت توسعۀ دانایی محور با استفاده از تجربیات جهانی  فراهم شود. 
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 2,196
اخبار : دیدار دکتر صدوق با خانم دکتر هویش مایر، رئیس دانشگاه فنی کلن آلمان
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی