دانشگاه شهید بهشتی

بازدید پروفسور باست (Prof. Basset) از پژوهشکده علوم محیطی

تاریخ انتشار: 1396/02/04 02:07 ب.ظ
پروفسور باست استاد دانشگاه سالنتو ایتالیا طی دعوتی که از سوی دکتر عبدلی مدیر گروه تنوع زیستی و مدیریت اکوسیستم‌های پژوهشکده علوم محیطی صورت گرفت، بیست و ششم فروردین از پژوهشکده علوم محیطی بازدید کرد.
در این دیدار طی نشستی طرفین پیرامون نحوه همکاری مشترک علمی بین دو دانشگاه به بحث و گفتگو پرداختند.
در این نشست که با حضور دکتر لیاقتی رییس پژوهشکده علوم محیطی، دکتر مبرقعی معاون پژوهشی و دکتر صوفی‌زاده مسئول همکاری‌های علمی و روابط بین‌الملل این پژوهشکده برگزار شد، ابتدا دکتر لیاقتی ضمن خوش‌آمدگویی به پروفسور باست به معرفی پژوهشکده علوم محیطی و فعالیت‌های علمی و پژوهشی آن در عرصه ملی و بین‌المللی پرداخت.
وی بر لزوم امضای تفاهم‌نامه بین دو دانشگاه به عنوان نقطه شروع همکاری‌های مشترک تاکید کرد.
در ادامه دکتر صوفی‌زاده با تاکید مجدد بر امضای تفاهم‌نامه همکاری، به این مسئله اشاره کرد که تبادل دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های مرتبط از یک‌سو و تعریف پروژه‌های مشترک بین محققان دو دانشگاه از سوی دیگر از اهم موضوعات مورد نظر پژوهشکده علوم محیطی است.
دکتر عبدلی نیز ضمن تشریح فعالیت‌های تحقیقاتی مشترک انجام شده با پروفسور باست، تمایل گروه خود برای تبادل دانشجو و گسترش اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک را مطرح کرد.
پروفسور باست ضمن ابراز مراتب قدردانی خود نسبت به دعوت صورت گرفته از سوی پژوهشکده علوم محیطی، عنوان کرد: که دانشگاه باست و دولت ایتالیا علاقه فراوانی به گسترش همکاری علمی با دانشگاه‌های ایران داشته و در این راستا تمهیدات مناسبی از قبیل اعطای کمک هزینه برای دوره‌های کوتاه مدت مطالعاتی و یا تحقیقاتی را فراهم کرده است.
وی بر لزوم پیگیری امضای هر چه سریعتر تفاهم‌نامه بین دو دانشگاه به منظور بهره‌مندی از این مزایا تاکید کرد.

​​

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر پژوهشکده علوم محیطی
تعداد مشاهده: 1,941
اخبار : بازدید پروفسور باست (Prof. Basset) از پژوهشکده علوم محیطی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی