دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی،در فهرست برترین‌های نظام رتبه‌بندی «راوند»

تاریخ انتشار: 1396/01/27 03:25 ب.ظ

 

 
بر اساس اعلام پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات، 11موسسه ایرانی از جمله دانشگاه شهید بهشتی، در سال ۲۰۱۷ توانسته‌اند در فهرست موسسه‌های برتر نظام رتبه‌بندی «راوند» قرار گیرند.
دانشگاه‌های «علوم پزشکی تهران»، «صنعتی شریف»، «صنعتی اصفهان»، «علوم پزشکی کردستان»، «علم و صنعت»، «فردوسی مشهد»، «علوم پزشکی ایران»، «اصفهان»،  «تهران»، «شهید بهشتی»، و «علامه طباطبائی» مؤسسه‌هایی هستند که توانسته‌اند به ترتیب رتبه‌های نخست تا 11 ملی را به دست آورند.
این در حالی است که در ویرایش 2016 این نظام رتبه‌بندی تنها هفت مؤسسۀ ایرانی در فهرست برترین‌های این نظام قرار گرفته بودند.
نخستین هدف این نظام رتبه‌بندی سنجش عملکرد مؤسسه‌های برتر جهان بر پایۀ چهار حوزۀ کلیدی (آموزش، پژوهش، تنوع جهانی، و پایداری مالی) است.
براساس این گزارش، «دانشگاه هاروارد» دارای بیش‌ترین امتیاز و پیشگام مؤسسه‌های دنیا است. پس از این مؤسسه، «مؤسسه فناوری کالیفرنیا»، «دانشگاه شیکاگو»،«کالج سلطنتی لندن»، «دانشگاه استنفورد»، «ام.آی.تی»، «دانشگاه آکسفورد»، «دانشگاه کلمبیا»، «دانشگاه کمبریج»، و «دانشگاه پرینستون» جایگاه دوم تا دهم این نظام رتبه‌بندی را به خود اختصاص داده‌اند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی کلیک نمایید.
 
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,431
اخبار : دانشگاه شهید بهشتی،در فهرست برترین‌های نظام رتبه‌بندی «راوند»
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی