دانشگاه شهید بهشتی

ویژگی‌های نمودار سازمانی دانشگاه شهید بهشتی (1394)

تاریخ انتشار: 1394/08/17 02:36 ب.ظ

 

 
در راستای پاسخگویی به تحولات علمی و فناوری ایران و جهان و نیز هماهنگی ساختار با برنامه راهبردی دانشگاه به منظور چالاکی و افزایش کارایی و بهره‌وری، بازنگری ساختار تشکیلاتی دانشگاه که آخرین بار در سال 1378 به تصویب رسیده بود، در دستور کار قرار گرفت. نمودار سازمانی جدید دانشگاه، پس از تصویب در جلسه هیأت امناء و توشیح وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ 22/7/94 جهت اجرا ابلاغ شد.
در این نمودار، تمهیداتی برای تسهیل و تسریع در روند اجرای مأموریت‌های اصلی دانشگاه در نظر گرفته شده است. در ساختار جدید، ریاست و معاونت‌های دانشگاه عمدتاً به امور سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت عالی می‌پردازند و وظایف اجرایی، به واحدهای زیرمجموعه واگذار می‌شود. ایجاد مدیریت امور هیأت علمی و گروه بهبود فرآیندهای آموزشی از دیگر ویژگی‌های ساختار مذکور است.
نظر به ضرورت حضور دانشگاه در عرصه جهانی در زمینه‌های آموزش عالی، پژوهش و فناوری، مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی زیر نظر مستقیم رئیس دانشگاه به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد. علاوه بر آن، برای جذب و هدایت دانشجویان غیرایرانی اداره‌ای زیر نظر معاونت آموزشی در نظر گرفته شده است.
در ساختار سازمانی جدید، معاونت‌های فرهنگی-اجتماعی و دانشجویی با یکدیگر ادغام شده‌اند. در این معاونت، کلیه امور دانشجویی کمافی‌السابق انجام خواهد شد؛ به جز امور تغذیه و رستوران‌ها که به معاونت پشتیبانی و مالی و مدیریت منابع واگذار شده است.
یک معاونت جدید تحت عنوان برنامه‌ریزی، توسعه و فناوری اطلاعات ایجاد شده که در ذیل آن مدیریت برنامه، بودجه، بهره‌وری سازمانی و نظارت و همچنین مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین یک گروه تازه تأسیس برای توسعه مشارکت‌های مردمی و دانش‌آموختگان فعالیت خواهند نمود.
به منظور مأموریت‌گرایی و برنامه‌محور نمودن تحصیلات تکمیلی و افزایش کمی و کیفی بروندادهای پژوهشی با استفاده از ظرفیت آن، مدیریت برنامه‌ریزی و پژوهش تحصیلات تکمیلی در حوزه معاونت پژوهش و فناوری ایجاد شده است.

نمودار سازمانی دانشگاه.pdfنمودار سازمانی دانشگاه.pdf

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: نمودار سازمانی دانشگاه
منبع خبر معاونت برنامه ریزی، توسعه و فناوری اطلاعات
تعداد مشاهده: 2,335
اخبار : ویژگی‌های نمودار سازمانی دانشگاه شهید بهشتی (1394)
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی