دانشگاه شهید بهشتی

نخستین مرکز نقشه برداری مغز در ایران افتتاح شد

تاریخ انتشار: 1393/02/16 03:14 ب.ظ
 
نخستین مرکز ملی نقشه برداری مغز ایران صبح امروز با حضور دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی و جمعی از متخصصان و پژوهشگران حوزه مغز و اعصاب کشور به بهره برداری رسید.
این مرکز با هدف تحقیق در جهت تشخیص و درمان حوزه میان رشته ای مغز و اعصاب و روان توسط مرکز تحقیقات نقشه برداری مغز و همزمان با برپایی نخستین کنفرانس بین المللی نقشه برداری مغز ایران افتتاح شد.
در این مراسم، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه، راه اندازی مرکز ملی نقشه برداری مغز ایران را فتح بابی برای توقف جدایی دو دانشگاه شهید بهشتی و علوم پزشکی برشمرد و خاظرنشان کرد: با این پژوهشکده زیرساخت لازم برای تحقیقات بین رشته ای ایجاد شد.
وی تصریح کرد: انگیزه ما از راه اندازی مرکز ملی نقشه برداری مغز، ایجاد یک ساختار واحد برای حل مشکل پژوهش های بین رشته ای است و پس از این قصد داریم مراکز متعددی برای این قبیل پژوهش ها ایجاد کنیم.
اين مرکز با همت و مشارکت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و توسط دانشگاه شهيد بهشتيو دانشگاه‌علوم پزشکي شهيد بهشتي براي تشخيص، پيشگيري و درمان مهمترين بيماريهاي مغزي که تا پيش از اين نقشه برداري مغزي از آنها صورت نمي‌گرفت، گشايش يافت که در آن تمام تحقيقات مربوط به سيستم مغز و اعصاب بويژه دلايل مهم پيري و مرگ در سالمندي بررسي مي‌شود.
 
 
Sorosh-Icon
کلید واژه ها: نخستین مرکز نقشه برداری مغز در ایران
منبع خبر دستاوردهای پژوهشی
تعداد مشاهده: 5,731اخبار : نخستین مرکز نقشه برداری مغز در ایران افتتاح شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی