دانشگاه شهید بهشتی

​معرفی کتاب هدایت نوین موشک

تاریخ انتشار: 1397/11/14 02:34 ب.ظ
 

ax.jpg
نوشتۀ رافائل یانوشفسکی
 ترجمۀ دکتر علیرضا طلوعی و مهندس احمد سلیمانی
 چاپ اول: 1397، 384 صفحه، قیمت: 400،000 ریال

دکتر رافائل یانوشِفسکی، با بیش از سی سال تجربه و کسب نتایج تحلیلی موفق در صنعت، کتاب هدایت نوین موشک را، با هدف به‌کارگیری آن در فرایندهای تحلیل و طراحی سامانه‌های هدایت و کنترل موشک، نوشته است. این کتاب نه فقط روش‌های نوین را پوشش می‌دهد و نه صرفاً مجموعه‌ای از روش‌های خاص را؛ هرچند شامل هر دو نیز می‌شود. کتاب حاضر، با پیشرفتی منطقی و با تشریح کامل قوانین هدایت، تمامی مباحث را، از دینامیک موشک گرفته تا مدل‌سازی و تست سامانه‌های هدایت و کنترل آن، بررسی می‌کند. در واقع، مباحث این اثر رویکرد نوینی را در بر می‌گیرد که به بهبود عملکرد برنامه‌های کاربردی هدایت موشک منجر شده و هدف اصلی آن بررسی قوانین جدید و معرفی الگوریتم‌های ایجاد و آزمایش این قوانین است.
   این کتاب از معدود آثاری است که در این زمینه تألیف و ترجمه شده است. علت ترجمة این کتاب به روزبودن بیشتر مطالب است که آنرا  بی‌نظیر جلوه می‌دهد در مقایسه با کتا‌ب‌های موجود، که در آنها مدل‌های سامانة هدایت بسیار ساده و اغلب به صورت غیرواقعی بررسی می‌شوند، مدل‌های نوین هدایت را مطرح می‌کند که پویایی سیستم کنترل پرواز موشک را دقیق‌تر بیان و نتایج تحلیلی را، در عمل، مؤثرتر عرضه می‌کنند. تحلیل مدل‌های متفاوت سامانة هدایت موشک در حوزة زمان و فرکانس این امکان را فراهم می‌آورد تا، با الحاق آنها به یکدیگر، قوانین متفاوتی در هدایت ایجاد شود.
   کتاب حاضر تقریباً برای همۀ دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و متخصصان رشتة مهندسی برق، مهندسی مکانیک و به ویژه مهندسی هوافضا ، کاربردی است. ایده‌های جدید مطرح‌شده در این کتاب می‌تواند بستری برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی در رشتة مهندسی هوافضا، مختصصان این حوزه و علاقه‌مندان به موضوع به‌شمار آید. امید است، با ترجمة این کتاب، خلأ ناشی از کمبود کتاب مرجع در این زمینه تا اندازه‌ای برطرف شود.
 
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: هدایت نوین موشک، رافائل یانوشفسکی، دکتر علیرضا طلوعی، مهندس احمد سلیمانی
منبع خبر مرکز نشر آثار علمی دانشگاه
تعداد مشاهده: 145
اخبار : ​معرفی کتاب هدایت نوین موشک
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی