دانشگاه شهید بهشتی

سومین نشست نقد پایان‌نامه دانشجویان علوم تربیتی و روان‌شناسی برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/08/15 09:49 ق.ظ

سومین نشست از  مجموعه نشست‌های نقد پایان‌نامه‌های دانشجویان علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه شهید بهشتی، عصر یکشنبه 13 آبان ساعت 15 الی 16 به همت معاونت پژوهشی دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی برگزار شد. محور این نشست نقد یک پایان نامه کارشناسی ارشد با عنوان "طراحی نرم افزار آموزش دلبستگی ایمن به مادران باردار" بود. در این نشست آقای دکتر اسماعیل جعفری به عنوان عضو پنل تخصصی و خانم حمیده محمدی نسب و آقای اسماعیل عبداللهی به عنوان ارائه دهنده و نقاد حضور داشتند.

خانم محمدی‌نسب، دانشجوی دکتری روانشناسی کودک در این نشست به ارائه خلاصهای از پایان‌نامه مذکور پرداخت. محمدی‌نسب اشاره کرد: "آموزش مهارت‌های عاطفی و تکنیک های دلبستگی به مادران باعث افزایش دلبستگی پیش از زایمان و سلامت روان مادران در دوران بارداری شده است".

 آقای عبداللهی، دانشجوی دکتری فناوری اطلاعات در آموزش عالی، نیز نکاتی را در خصوص نقد این پایان‌نامه مطرح کرد. انشای روان و متن خوانا، شهامت پژوهشگر برای انجام چنین پژوهشی علی‌رغم مرتبط نبودن با رشته تخصصی‌اش، فرآیند صحیح طراحی و تولید فناوری، نمونه کاربردی تبدیل علم به عمل، ساختار مناسب برای هر فصل و بیان مناسب اهداف فرعی و سوالات پژوهش، از جمله مهمترین نقاط قوت پایان‌نامه مورد بررسی در نشست از نگاه آقای عبداللهی بودند. همچنین وی به ارجاع دهی نامناسب، انتخاب جامعه آماری نامناسب، تلفیق اشتباه راه‌حل‌ها، ضعف پیشینه و نتیجه‌گیری، تناقض‌گویی در گفتار، کلی‌گویی در جداول و نداشتن سند عملیاتی نرم‌افزار به عنوان نقاط قابل بهبود این پایان‌نامه اشاره نمود.  

در پایان نشست، شرکت‌کنندگان سوالات خود را در خصوص مطالب و نقدهای ارائه شده مطرح و با اعضای پنل تخصصی، پنل عمومی، ارائه دهنده و نقاد به بحث گذاشتند.

12.jpg
13.jpg

 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: نشست - نقد پایان‌نامه - دانشجویان
منبع خبر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی
تعداد مشاهده: 346
اخبار : سومین نشست نقد پایان‌نامه دانشجویان علوم تربیتی و روان‌شناسی برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی