دانشگاه شهید بهشتی

معرفی کتاب تحول اخلاقی: نظریه‌ها و کاربردها

تاریخ انتشار: 1397/08/02 01:56 ب.ظ

تحول-اخلاقی.gif

 

 

نوشتۀ الیزابت سی. وُزُلا
ترجمۀ دکتر شهلا پاکدامن، زهرا رویایی
چاپ اول: 1397، 292 صفحه، قیمت: 300،000 ریال

در این کتاب از دو منظر به تحول اخلاقی نگریسته شده است: 1. تغییرات کیفی در درک افراد از کار «درست» و «نادرست» تحت‌تأثیر «تجربه» و «گذر زمان»، 2. تفاوت‌های فردی در قضاوت‌ها، هیجانات و رفتارهای اخلاقی. ادغام نظریه‌های کلاسیک و راهکارهای معاصر برای ارزیابی و درمان در زمینۀ تحول اخلاقی و مسائل آن، تأکید بر کاربردها و ایجاد ارتباط میان نظریه و عمل، همچنین توجه به جنبه‌های فرهنگی، جنسیت و قومیت از نکات برجستۀ این اثر است؛ به‌ویژه، توجه خاص نویسنده به بررسی نمونه‌هایی از جهان اسلام و کشورهایی مانند چین و کشورهای امریکای لاتین و آفریقا و همچنین دریافت جوایزی در سال‌های 2014 و 2015 مترجمان را برآن داشت که به ترجمة این کتاب ارزشمند برای بهره‌مندی مخاطبان ایرانی و فارسی‌زبان اقدام کنند.
این کتاب در 2 بخش و 11 فصل تنظیم شده است؛ در بخش اول، تحول اخلاقی در قرن 21 و ریشه‌های نظری و مسیرهای جدید و در بخش دوم، کاربردهایی از نظریه برای عمل بررسی می‌شود.
این کتاب را می‌توان به‌ منزلۀ  منبع واحدهای درسی تحول اخلاقی و روان‌شناسی اخلاقی در مقطع‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفت، یا به عنوان منبع تکمیلی مرتبط با حوزه‌های انسان، کودک یا اجتماع و تحول شخصیت در روان‌شناسی، مشاوره، آموزش، مطالعات خانواده، مددکاری و مذهب پیشنهاد کرد. به‌علاوه، رویکرد کاربردی کتاب به‌گونه‌ای است که می‌تواند برای مشاوران مدرسه و حوزۀ سلامت روان مفید باشد.
 

 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر مرکز نشر آثار علمی دانشگاه
تعداد مشاهده: 491
اخبار : معرفی کتاب تحول اخلاقی: نظریه‌ها و کاربردها
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی