دانشگاه شهید بهشتی

آیین اختتامیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/04/31 01:12 ب.ظ
 
آیین اختتامیه بیست و نهمین المپیاد زیست شناسی برگزار شد
مراسم اختتامیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست‌شناسی ۲۰۱۸، روز شنبه ۳۰ تیر ماه در سالن اجلاس سران با معرفی برگزیدگان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سید محمد بطحایی وزیر علوم آموزش و پرورش،  دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی از جمله مهمانان اصلی این مراسم بودند.
دکتر حسن صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی پس از خیرمقدم و خوشامدگویی به زبان فارسی، با توجه به اینکه اکثر شرکت کنندگان ازsbu-1397-4-31.jpgکشورهای خارجی بودند بخش دوم سخنان خود را به زبان انگلیسی ایراد کرد. رئیس دانشگاه گفت: دانشگاه شهید بهشتی یکی از بهترین و بزرگترین دانشگاه های سراسر کشور است و ما از 20 کشور دنیا در این دانشگاه، دانشجو می‌پذیریم. دربرگزاری این المپیاد علمی هم همکاران زیادی ما را همراهی کردند و صمیمانه از دکتر اطاعت، دکتر آقا میری، خانم دکتر مهاجرانی و سایر همکاران و دوستان صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی در پایان خاطر نشان کرد: شما دانش آموزان تصمیم گیرندگان آینده هستید و می توانید در آینده نقش مهمی در صلح و دوستی بین کشورها داشته باشید.
دکتر مهاجرانی رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ( سمپاد ) سخنران بعدی این مراسم بود که صمیمانه از نحوه برگزاری و میزبانی دانشگاه شهید بهشتی تشکر و قدردانی کرد.
photo5953864179351923928.jpgدکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان هم در مراسم اختتامیه بیست ونهمین دوره المپیاد جهانی زیست شناسی به ایراد سخنرانی پرداخت و تصریح کرد: مایه افتخار خود می دانم که میزبان چنین المپیادی هستیم و بسیار خوشحالم که به بهترین نحو ممکن نیز توانستیم این المپیاد جهانی را برگزار کنیم.
معاون معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افزود: از دو سال پیش که قرار شد میزبانی این المپیاد جهانی به ایران واگذار شود، جلسات متعددی برای هماهنگی هر چه بیشتر بین ارگان های متولی و برگزار کننده انجام شد و در پایان هم امیدواریم به مهمانان در مدت کوتاه اقامتشان در ایران خوش گذشته باشد.
گفتنی است، المپیاد جهانی زیست‌شناسی ۲۰۱۸از تاریخ ٢۴ تیرماه به میزبانیphoto5953864sbu.jpg جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه شهید بهشتی   آغاز به کار کرد و ٢۷٠ دانش‌آموز از ٧٠ کشور جهان در این رویداد علمی شرکت کردند. ایران از سال ۱۹۹۹و در دهمین دوره، به المپیاد زیست‌شناسی پیوست و از آن سال تاکنون در ۱۹دوره این المپیاد حضور ثابت و موفقی داشته است. در این دوره از رقابت ها تیم کشورمان موفق به کسب 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز شد.
گزارش تصویری
 
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,004
اخبار : آیین اختتامیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی