دانشگاه شهید بهشتی

مراسم معارفه رییس جدید بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/02/23 12:21 ب.ظ
 
مراسم معارفه رئیس جدید بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی، چهارشنبه 19 اردیبهشت‌ماه با حضور دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی  و_N3A2997_resize.JPG اعضای هیات رئیسه دانشگاه برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه در این مراسم که در ابتدای هیئت‌رئیسه دانشگاه تشکیل شد با تشکر و قدردانی از فعالیت‌های دکتر متکان، برای دکتر میرساجدی در انجام وظایف محوله آرزوی توفیق نمود و افزود: بسیج اساتید  نعمت بزرگی برای دانشگاه است که به‌عنوان بخشی از نیروهای پیش رو در خدمت به انقلاب و دانشگاه همواره نقش مؤثری ایفائ نموده و مجموعه مدیریت دانشگاه از همراهی‌های این عزیزان همواره بهره‌مند بوده است.
  شأن نزول تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، برای چنین روزهایی است
رئیس دانشگاه شهید بهشتی در بخش دیگری از سخنان خود به خروج آمریکا از برجام اشاره و تأکید کرد: ملت بزرگ ایران همواره همبسته و مقاوم بوده و با اتکا با ظرفیت‌های فراوان سرزمینی، این بحران را هم پشت سر خواهد گذاشت؛ شأن نزول تأکید مقام معظم رهبری بر استفاده از امکانات داخلی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، برای چنین روزهایی است.
دکتر سید حسن صدوق ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران و آمریکا به دلیل برخورداری از دو هویت متفاوت روبروی یکدیگر قرار دارند. امیدوارم عدم همراهی کشورهای اروپایی با تصمیم آمریکا مبنی بر خروج از برجام، طلیعه شکل‌گیری ژئوپلیتیک جدید در جهان باشد.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی در پایان سخنان خود با تأکید بر همبستگی ملی برای رویارویی با شرایط جدید تصریح کرد: نقش دانشگاه‌ها و بسیج اساتید در پیمودن این مسیر بسیار مهم است و در برخورد با چالش‌ها باید عاقلانه، منطقی و هوشیارانه تصمیم گرفت و گام برداشت.
 دکتر متکان مسئول سابق بسیج اساتید دانشگاه نیز در سخنانی اظهار داشت: بسیج فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی در خدمت نظام جمهوری اسلامی است. دکتر متکان ادامه داد: فرض ما بر این است که در دانشگاه شهید بهشتی همه بسیجی هستند.
وی افزود: در بسیج دانشگاه شهید بهشتی سعی شده بر اساس وظایف و مأموریت‌هایی که توسط شورای انقلاب فرهنگی مدون شده است عمل کنیم تا در کار اجرایی خللی ایجاد نشود و همواره به‌عنوان مشاور برای رسیدن به اهداف دانشگاه همراه و همیار مسئولان باشیم.
_N3A2965_resize.JPG
دکتر متکان در پایان با آرزوی توفیق برای دکتر میرساجدی به‌عنوان مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی از  حسن نظر دکتر صدوق و همچنین روسای پیشین دانشگاه به بسیج قدردانی و تأکید کرد: در دانشگاه شهید بهشتی همواره استقبال عمومی از بسیج بوده است.
 سپس دکتر احمد نادری عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران و معاون منابع انسانی سازمان بسیج اساتید در سخنانی با اشاره به تغییر رویکرد در سازمان بسیج اساتید گفت: تا به امروز بیشترین سیاست‌ها و برنامه‌های بسیج اساتید در دانشگاه‌ها بر فعالیت‌های فوق‌برنامه متمرکز بود اما در آغاز دهه چهارم انقلاب این سئول مطرح شد که نسبت بسیج اساتید  با مشکلات مردم و جامعه چیست؟ به دنبال پاسخگویی به این سؤال بنیادین، سیاست‌گذاری‌های جدید در این ساختار و سازمان بسیج صورت گرفت.
معاون منابع انسانی سازمان بسیج اساتید در ادامه افزود: در حال حاضر بالغ‌بر_N3A3070_resize.JPG 720  کانون بسیج اساتید در سراسر کشور فعالیت دارند و شبکه وسیعی از اساتید شامل 45 هزار عضو هیئت‌علمی عضو این سازمان هستند. با پشتوانه این ظرفیت عظیم «اندیشکده های راهبردی» در سه سطح استانی، ملی و حاکمیتی راه‌اندازی شد؛ این اندیشکده ها راهبردهای کلان را به مسئولین کشور ارائه می دهند.
 دکتر نادری به تأسیس «اندیشکده اقلیم و آمایش سرزمین» در دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد و افزود: دانشگاه شهید بهشتی با برخورداری از سرمایه انسانی متخصص، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های قابل‌توجه و درخور، گنجایش راه‌اندازی اندیشکده های دیگر را نیز دارد که امیدوارم با مساعدت و همراهی جناب آقای دکتر صدوق ریاست محترم دانشگاه شهید بهشتی، این مهم محقق شود.
 
 حجت‌الاسلام پور ذهبی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در _N3A3097_resize.JPGدانشگاه نیز از زحمات دکتر متکان تشکر و برای ایشان در جایگاه جدید آرزوی توفیق نمود و افزود: امیدوارم دکتر میرساجدی به‌عنوان مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاه با اتکا به حسن خلق و علمی که به آن آراسته هستند موفق و مؤید باشند.
دکتر طالبی عضو هیئت‌علمی دانشکده مدیریت و حسابداری نیز در سخنانی گفت: بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی به‌عنوان نخستین بسیج اساتید در بین دانشگاه‌های دولتی با حمایت‌های دکتر ندیمی و هیئت‌رئیسه وقت دانشگاه راه‌اندازی شد و همواره به‌عنوان الگوی شایسته‌ای برای بسیج اساتید در سراسر کشور مطرح بوده است.
وی با تقدیر از فعالیت‌های دکتر متکان و آرزوی موفقیت برای دکتر میرساجدی، افزود: همراهی بسیج اساتید با مسئولان دانشگاه بیش‌ازپیش و باکیفیت و کمیت بیشتر برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی ادامه خواهد داشت.
 دکتر میرساجدی مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی نیز از زحمات دکتر متکان قدردانی و برای ایشان در مسئولیت جدید آرزوی توفیق کرد و تأکید کرد: بسیج فارغ از دسته‌بندی‌های سیاسی، مجموعه‌ای متعلق به‌نظام جمهوری اسلامی ایران است و از مسئولان و اعضای هیئت‌علمی برای مشارکت بیشتر دعوت به عمل می‌آورم.
در بخش پایانی این مراسم لوح تقدیر و هدیه‌ای به‌رسم یادبود توسط دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه، به دکتر متکان اهداء شد.
گزارش تصویری
 
Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 1,562
اخبار : مراسم معارفه رییس جدید بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی