دانشگاه شهید بهشتی

دکتر ستاری: دانشگاه شهید بهشتی دانشگاهی فعال و پیشرو در حوزه فناوری

تاریخ انتشار: 1397/02/22 05:56 ب.ظ

 

 
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و هیئت همراه بعدازظهر روز چهارشنبه 18 اردیبهشت 1397 از دانشگاه شهید بهشتی بازدید و سپس از فعالیّت‌های فناورانۀ دانشگاه بازید بعمل آوردند. پیش از این بازدید، دکتر ستاری و دکتر کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی در حوزۀ ریاست دانشگاه، با دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی، رئیس دانشگاه شهید بهشتی در این دیدار خطاب به دکتر ستاری بیان داشت: ما شما را بازوی قوی دانشگاهها می دانیم. در دولت، یار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هستید و پرچم علم و فناوری را بر افراشته اید. این حضور برکت را برای همه دانشگاهها به همراه داشته است. باید در نظر داشت در عصر حاضر و با توجه به تکامل رسالت دانشگاهها، کارآفرینی اهمیت فراوانی پیدا کرده است، به خصوص در شرایط تحریمها و فشارهای سخت و ظالمانه برخی کشورها این مسئله می تواند اهمیت بیشتری پیدا کند.
دکتر صدوق ادامه داد: کشور ما ظرفیتهای فراوانی دارد و دانشجویان در تلاشند با شکوفا سازی استعدادهای خود در جهت توسعه کشور و ارائه خدمت به جامعه گام بردارند و نیاز کشور را به سایر ملل، کمتر کنند. با توجه به تقسیم بندی نسلهای دانشگاهها از نسل اول به نسل سوم، جهت حضور در عرصه های بین المللی و مشارکت در امور صنعتی و بخشهای خدماتی، رقابت بین دانشگاهها به وجود آمده است. این امری است که ما را در برابر فشارهای برخی کشورهای جهان پایدار نگاه می دارد. در این شرایط، باید به اقتصاد مقاومتی و ظرفیت داخلی بیشتر توجه کرد و بهترین ظرفیت داخلی کشور، جوانان ما هستند.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی سپس از کمکهای معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به دانشگاهها تشکر و قدردانی کرد و در ادامه با اشاره به ظرفیتهای فراوان کارآفرینی در دانشگاه شهید بهشتی و به خصوص پروژه هاب (همراه اول بهشتی) بیان داشت: دانشگاه شهید بهشتی یک دانشگاه جامع است که همه رشته های دانشگاه می توانند در آن پروژه هایی را ارائه کنند که برای جامعه قابل استفاده باشد. اینکه پروپوزالها و پروژه ها در دوره های تحصیلات تکمیلی بتواند راهگشای مسائل جامعه باشد بسیار اهمیت دارد. دکتر سید حسن صدوق در ادامه به معرفی قابلیتهای پردیسهای دانشگاه و ارائه آماری از تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه و دانشجویان به تفکیک مقاطع تحصیلی پرداخت. رئیس دانشگاه در پایان بیان داشت: ظرفیت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به گونه ای است که رشته های علوم انسانی و اجتماعی نیز می توانند از آن بهره بگیرند و بستری برای رشد و توسعه بیشتر علمی کشور است. رئیس دانشگاه سپس با اشاره به مأموریت های فراوان تعریف شده برای پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، از دکتر پرند رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه خواست گزارش خود را ارائه دهد.
در ادامه جلسه، دکتر کورش پرند رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه نیز گزارشی از اقدامات و فعالیتهای این پارک در دانشگاه شهید بهشتی ارائه نمود. دکتر سید کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی نیز در سخنانی به سرمایه گذاریهای مشترک در پروژه های تحقیقاتی در دانشگاه ها اشاره کرد و بیان داشت: این طرحها صرفاً مطالعات نظری نیست بلکه منجر به تولید فناوری و محصول نیز می شود. اساتید برجسته ای وجود دارد که میتوانند همکاری کنند. وی به پروژه نورواپتیک به عنوان یک نمونه تحقیق پیشرو اشاره کرد. پس از این دیدار، از ساختمانهای در حال احداث مرکز فناوری، پروژه نورواپتیک در پژوهشکده لیزر و پلاسما، محل در حال آماده سازی مرکز نوآوری و مرکز رشد واحدهای فناوری که در زمینه های انرژی، گیاهان دارویی، مدیریت مالی، کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و کشاورزی و آب فعالیت می کردند مورد بازدید قرار گرفتند. در این بازدید که بیش از سه ساعت به طول انجامید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از بیش از 40 شرکت مستقر در مرکز رشد و شتاب دهنده های دانشگاه بازدید بعمل آورد.
دکتر ستاری در حاشیه بازدید از مرکز نوآوری و پروژه نورو اپتیک دانشگاه شهید بهشتی و در جمع خبرنگاران در خصوص این پروژه، اظهار کرد: این پروژه اتفاقاتی  بسیار مهم و خوب است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: دانشگاه شهید بهشتی به عنوان دانشگاهی فعال و پیشرو در میان دانشگاه‌های دیگر موفق به راه‌اندازی این پروژه شده است و به دلیل آنکه این فعالیت‌ها بسیار جدید و منحصر به فرد هستند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.
ستاری یادآور شد: امید است که دانشگاه‌های دیگر هم مانند دانشگاه شهید بهشتی در این فعالیت حضور پیدا کنند و کارهایی فناورانه و نو را انجام دهند.
 
حضور در حوزه ریاست و دیدار و گفتگو با رئیس دانشگاه
 
_N3A3299.JPG
. 
بازدید از 40 شرکت مستقر در مرکز رشد و شتاب دهنده های دانشگاه
 
_N3A3865.JPG 
 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر روابط عمومي
تعداد مشاهده: 757
اخبار : دکتر ستاری: دانشگاه شهید بهشتی دانشگاهی فعال و پیشرو در حوزه فناوری
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی