دانشگاه شهید بهشتی
ورود  English
اذان صبح به افق تهران: 05:12:15

مسابقه مقاله نویسی

تاریخ انتشار: 1396/07/05 12:34 ب.ظ

بسمه تعالی

به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و صفر و ضرورت آشنایی دانشجویان گرامی با منش و روش دو سبط پیامبر(ص)، امام حسن و امام حسین- علیهما السلام- به ویژه سیره این دو امام همام در زمینه "امر به معروف و نهی از منکر" و "صلح و صلح سازی"، شورای فرهنگی دانشکده حقوق دو موضوع زیر را را جهت مطالعه و برگزاری مسابقه مقاله نویسی معرفی می کند:

§       امر به معروف و نهی از منکر با تأکید بر بررسی و نقد کتاب: بازخوانی فقهی امر به معروف و نهی از منکر، نوشته استاد دکتر سیدمصطفی محقق داماد،

§        صلح و صلح سازی در سیره امام مجتبی(ع)

دانشجویان مقاطع مختلف دانشکده حقوق می توانند در باره یکی از دو موضوع بالا مقاله ای علمی-تحلیلی  در حدود 5000 کلمه تدوین نمایند و حداکثر تا تاریخ  سه شنبه 17 آبان به امور فرهنگی دانشکده تحویل دهند. امور فرهنگی دانشکده در جلسه ای علمی که به منظور بحث در باره دو موضوع یادشده در تاریخ سه شنبه 23 آبان  برگزار می شود با یاری خیران فرهنگ دوست به پنج مقاله برگزیده جوایزی به شرح زیر هدیه می نماید:

برگزیده اول: دو سکه تمام بهار آزادی

برگزیده دوم تا پنجم هر کدام یک سکه بهار آزادی

جهت تسهیل کار دانشجویان گرامی برخی از منابع موضوعات معرفی می شود:

الف. در زمینه امر به معروف و نهی از منکر کتاب بازخوانی فقهی امر به معروف و نهی از منکر، نوشته استاد دکتر سیدمصطفی محقق داماد، نشر علوم اسلامی، تهران، 1396.

ب. در زمینه تحلیل چرایی و چیستی صلح امام حسن(ع):

صلح امام حسن، پرشکوه ترین نرمش قهرمانانه تاریخ، نوشته شیخ راضی آل یاسین ترجمه آیت الله سیدعلی خامنه ای، دفتر نشر فرهنگ اسلامی.

حسن(ع) کیست؟ فضل الله کمپانی، انتشارات فراهانی.

حیات فکری و سیاسی امامان شیعه، رسول جعفریان، بخش امام حسن(ع).

مبانی قرآنی صلح امام حسن(ع)، احمد صادقی اردستانی، مجله بینات، سال پانزدهم شماره 60.

بررسی انتقادی دیدگاه خاورشناسان در باره سیره حکومتی امام حسن مجتبی(ع)، فصلنامه علمی-پژوهشی تاریخ اسلام، شماره 64، زمستان 1394، نوشته محمدرضا احمدی ندوشن و محمدحسن زمانی.

چرایی و چگونگی صلح امام حسن(ع)، محمدمهدی مرادی خلج، پژوهشنامه تاریخ، دوره دوم، شماره 5، زمستان 1387.

از دانشجویان گرامی انتظار می رود مقالات ارائه شده علمی- تحلیلی و دارای دیدگاه انتقادی باشد و بویژه به ابعاد حقوق بشری، اخلاقی و انسانی امر به معروف و نهی از منکر و صلح و سازی بپردازد.

 

 

مسئول امور فرهنگی دانشکده

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر دانشکده حقوق
تعداد مشاهده: 1,165
 

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی