دانشگاه شهید بهشتی
ورود  English
اذان ظهر به افق تهران: 13:07:19

دیدار با خانواده شهید سید احمدرضا محسنیان

تاریخ انتشار: 1396/01/15 02:39 ب.ظ
همزمان با بزرگداشت روز شهید ، جمعی از مسئولان دانشگاه با خانواده شهید سید احمد رضا محسنیان دیدار نمودند.
شهید محسنیان دانشجوی رشته معماری ، دی ماه سال 1365 در عملیات کربلای 5 ، در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
این دیدار با حضور پدر و مادر شهید برگزار شد. پدر به بیان خاطراتی از شهید پرداخت :  
...سید احمد رضا اولین فرزند خانواده بود که در سال 1341 همزمان با سالروز ولادت امام رضا علیه السلام در محله رستم آباد شمیران چشم به جهان گشود. پس از پشت سر گذاشتن دوران طفولیت در سن 6 سالگی به مدرسه اسلامی وارد شد . علاوه بر اینکه در خواندن درس کوشا بود به هم شاگردی های خود نیز کمک می کرد. و یکی ازشاگردان درسخوان و برجسته مدرسه بود.
...در دوران نوجوانی احمد رضا ، انقلاب اسلامی پایه گذاری شد و کم کم  ستون آن شکل می گرفت و او نیز همراه من در سخنرانی های شهید شاه آبادی یکی از روحانیون دلسوز در مسجد اعظم رستم آباد شرکت می کرد و چنان مجذوب ایشان بود که بعدها در وصیت نامه خود شهید شاه آبادی را پدر فکری و معنوی خود خطاب کرده بود.
....سال 56 و 57 ، در پخش اعلامیه های امام ، نوارهای سخنرانی ، دیوار نویسی ، شرکت در تظاهرات خونین علیه رژیم شاهنشاهی و شرکت در جلسات مخفی فعالیت داشت . پس از اتمام دبیرستان و رو برو شدن با انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاهها به دستور و راهنمایی شهید شاه آبادی به صورت داوطلبانه به روستاهای محروم به تدریس پرداخت . سرما و گرما هیچ خللی در عزمش بوجود نمی آورد و او را از رسیدن به هدفش باز نمی داشت.
در دوران دفاع مقدس به فرمان امام  در جبهه حضور پیدا کرد. و در روز شهادت حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها  با اصابت ترکش به پهلوی ایشان به شهادت رسید.
همچنین مادر شهید به ویژگی های اخلاقی شهید اشاره داشت:
.... سید احمد رضا بسیار رئوف و مهربان بود با پدر بزرگ و مادر بزرگ هایش و همچنین با سالخوردگان رابطه بسیار خوبی داشت .
شهید شهادت خود را در خواب دیده بود که پیامبر به خوابشان آمدند و از بین افراد مختلف شهید را جدا کرده است.
بسیاری از اوقات که به چیذر بر سرمزار شهید می روم با جوان های دانشجویی زیادی مواجه می شدم که بیان می دارند در اردوهای مناطق جنگی با شهید آشنا شدند و در پاسخ به پرسش من که مگر شما شهید را می شناسید ؟ می گفتند نه ولی خوابش را دیده ایم و آدرس مزار گرفته ایم و آمده ایم ببینیم درست است.
در پایان این دیدار لوح سپاس ریاست دانشگاه توسط آقای دکتر فخار عضو هیأت علمی دانشکده علوم زیستی به خانواده شهید تقدیم شد. 
mohsen  1.JPG
mohsen 2.JPG
mohsen 3.JPG
Telegram-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر معاونت فرهنگی، اجتماعی- مدیریت امورشاهد و ایثارگر
تعداد مشاهده: 440
 

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی