دانشگاه شهید بهشتی

کسب رتبه دوم پژوهش های بنیادی در بخش بین الملل جشنواره خوارزمی توسط دکتر پیمان صالحی

تاریخ انتشار: 1394/12/22 02:28 ب.ظ

دکتر پیمان صالحی عضو هیئت علمی پژوهشکده گیاهان و مواد اوليه دارویی، به رتبه دوم پژوهش های بنیادی در بخش بین الملل جشنواره خوارزمی دست یافت.
طرح ارائه شده توسط دکتر پیمان صالحی در این جشنواره با عنوان «روش‌های نوین برای تهیه ترکیبات صناعی و طبیعی جدید با فعالیت زیستی» بوده است. موضوع اصلی فعالیتها در این طرح استخراج و شناسائی ترکیبات طبیعی و انجام تغییرات ساختمانی روی آنها برای رسیدن به خواص زیستی مطلوب بوده است. نتیجه این تحقیقات به صورت بیش از ۱۲۰ مقاله در نشریات بین المللی به چاپ رسیده است.
در این جشنواره که از ابتدای خرداد ماه امسال اقدام به پذیرش طرح‌ها کرد، ۶۲۸ طرح در پنج محور پژوهشی پذیرش شد و از مجموع طرح‌های دریافت شده، ۴۰۲ طرح از سوی پژوهشگران داخل ارائه شد. در بخش خارجی این جشنواره نیز ۲۲۶ طرح از محققان ۴۴ کشور دنیا دریافت شد. در مجموع پس از مراحل مختلف داوری، ۱۱ طرح از دانشمندان داخلی و ۱۱ طرح از دانشمندان خارج از کشور برگزیده شدند.
آیین تقدیر از پژوهشگران ببرتر بیست و نهمین جشنواره‌ بین‌المللی خوارزمی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و برخی از سفرای کشورها روز دوشنبه ۱۷ اسفندماه سال جاری در سالن اجلاس کنفرانس اسلامی در تهران برگزار شد.

IMG_20160309_173706-250x150.jpgIMG_20160309_173706-250x150.jpg

Sorosh-Icon
کلید واژه ها:
منبع خبر پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی
تعداد مشاهده: 2,899
اخبار : کسب رتبه دوم پژوهش های بنیادی در بخش بین الملل جشنواره خوارزمی توسط دکتر پیمان صالحی
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی